Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.solamp.cz/www/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4934
Naše služby - Solamp

 

Využijte naše individuální řešení

       Naše služby

Odborné poradenství

Poskytujeme odborné poradenství při výběru nejvhodnějšího variantu osvětlení pro stanovený prostor. Vyhodnotíme aktuální situaci osvětlení, navrhneme nejefektivnější řešení a stanovíme jeho přínos. Odborné posouzení stávajícího osvětlení je prvním krokem před provedením změn. V případě, že na základě odborného posouzení stávajícího stavu bude nutné přistoupit k výměně svítidel, je v našem zájmu navrhnout klientovi řešení v nejlepším poměru ceny a kvality a zároveň s nejvyšší mírou návratnosti investice.

Energetický audit

Energetický audit je základem projekce. V rámci energetického auditu zjišťujeme skutečný stav elektrických rozvodů, vedení a elektrických prvků. Porovnáme je s požadovaným výsledkem a stanovíme hodnoty pro výšku úspor a délku návratnosti investic vložených do projektu. V rámci našich služeb poskytujeme částečný energetický audit. Kompletní energetický audit většinou není zapotřebí. V případě potřeby jej však umíme zabezpečit. V rámci realizovaných energetických auditů vycházejí LED světla vždy jako výhodnější řešení s nejlepší úsporností. Výsledkem našeho energetického auditu jsou doporučení nejvhodnějších typů svítidel a stanovení rozsahu snížení spotřeby. Projekce následně vytvoří konkrétní projekt s konkrétními typy a počty svítidel.

Projekce

Na základě vstupních požadavků a informací klienta, graficky navrhneme řešení nejvhodnějšího osvětlení pro každou část stanoveného prostoru. Je důležité zohlednit různé parametry a dodržet zákonem stanovené hygienické kritéria. V případě výměny svítidel v již existujících prostorách, je třeba zohlednit všechny již zavedené bezpečnostní normy a pravidla. Parametry jako například rovnoměrnost osvětlení tzn., že není důležitý počet svítidel a světelný tok, ale rovnoměrné rozložení svítidel, je třeba posuzovat u každého projektu zvlášť důkladně. Především ve výrobních firmách je třeba hlídat rovnoměrnost osvětlení kvůli dobré viditelnosti při práci a kvůli bezpečnosti práce. Výpočet a projekt obsahuje umístění reflektorů, natočení reflektorů, výpočet různých úhlů osvětlení, velikost / intenzita a požadovaná míra osvětlení. Po projektu dále následuje realizace projektu – instalace.

Instalace

Po návrhu, odsouhlasení projektu a po objednávce přistupujeme k celkové realizaci. Realizace začíná pozemními pracemi. Při pozemních pracích většinou spolupracujeme s místními firmami, které dobře znají dané prostředí. Pokud je to nutné, vyměníme původní kabeláž za novou. V mnoha případech to však nutné není. Výměna kabeláží ovlivňuje výši ceny projektu, proto je důležité správné posouzení existujících prvků, ať se projekt zbytečně neprodražuje. Vše co vyplyne z prvotní analýzy stávajícího stavu a vše co je potřeba v rámci instalace světel udělat, to plně zajistíme – měníme rozvaděče, montujeme centrální nouzový zdroj apod.

Projekt je ukončen oficiální revizí a potvrzením, že projekt vyhovuje předpisům a zákonným normám. Revize je součástí projektu a uskutečňuje ji osvědčená autorita – certifikovaný odborník, který svým posudkem projekt potvrdí a osvědčí jeho kvalitu.

Záruky

V rámci našich projektů standardně poskytujeme zárukou 5 let. V některých případech můžeme záruku prodloužit až na 7 let a to v závislosti na dohodě se zákazníkem. V rámci záruky zákazník získává kompletní péči o funkčnost instalovaného osvětlení. Námi poskytované záruky patří k nejvyšším na trhu. Na produkty montované v projektu je poskytnuta 5letá záruka. V rámci záruky jednotlivé světla měníme kus za kus, aby nenastaly výpadky osvětlení v důležitých prostorech nebo při důležitých výkonech.

Záruční a pozáruční servis

Našim cílem je, aby námi osvětlené prostory nebyly nuceny v důsledku výpadku světla přerušovat svůj provoz. V případě mnoha projektů byly zřízeny na místě příruční sklady, kde jsou skladovány svítidla, výpadek kterých by ohrozil fungování prostoru plus obsahují běžně používané světla. V rámci záručního servisu měníme svítidla kus se kus, čímž zkrátíme čas výpadku osvětlení na minimum.

V rámci pozáručního servisu provedeme diagnostiku vzniklého problému a chyby. Posoudíme smysluplnost opravy a vhodné odstranění problému. V mnoha případech je neefektivní oprava, a třeba svítilna vyměnit kus za kus. V každém případě však navrhneme řešení, které je cenově pro zákazníka nejvýhodnější.